Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Cezaevine girsek de adalet sevdamızı devam ettireceğiz

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Nöbeti’nin 14. gününde yaptığı açıklamada “Cezaevine girsek de adalet sevdamızı devam ettireceğiz” dedi ve destek çağrısında bulundu.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekilliğinin düşürülmesi sonrası başladığı ‘Adalet Nöbeti’ni HDP Genel Merkezi’nde sürdürüyor. Aldığı destekle birlikte daha moralli olduğunu belirten Gergerlioğlu’na Türkiye’nin dört bir yanından konuklar gelmeye de devam ediyor.

“Haksızlığa uğrayan her kesim buraya geliyor”

Adalet Nöbeti’nin 14. gününde Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’a konuşan Gergerlioğlu, güne moralli bir şekilde uyandığını ve kendini daha iyi hissettiğini dile getirdi. Herkes için adalet demeye devam ettiğini belirten Gergerlioğlu, “Hukuksuzluklara karşı, halkın vekilinin görevden alınmasına karşı burada Adalet Nöbeti’mizi sürdürmeye devam ediyoruz. Biz güce endeksli değiliz, adalete endeksliyiz. Hak eksenindeyiz ve haksızlığa uğrayan her kesim buraya geliyor. Adeta ortak nokta Adalet Nöbeti oldu. Bu durumdan kaynaklı da çok mutluyuz” dedi.

Destek istedi

Bugün yine aralıksız bir şekilde misafirler ağırladıklarını paylaşan Gergerlioğlu, “Misafirlerimiz ile birlikte oturuyoruz. Biz nöbetimize devam ediyoruz. Takdir nedir bilemiyoruz. Cezaevine girsek de, Meclis’te olsak da, başka yerde olsak da her zaman adalet sevdamızı devam ettireceğiz” diyerek herkesi Adalet Nöbetine destek vermeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir