Gündem

Melih Bulu’nun yardımcısı olunca hesabını gizliye alan Gürkan Kumbaroğlu hesabını açtı

‘Kayyım rektör’ Melih Bulu’nun yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu, direnişteki öğrenciler tarafından gelen eleştiriler sonrası ‘gizli’ye aldığı Twitter hesabını yeniden herkese açık hale getirdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne ‘kayyım rektör’ olarak atanan Melih Bulu’nun yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu, eleştiriler sonrası gizliye aldığı Twitter profilini yeniden açtı.

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’nun okulun gelenekleri hiçe sayılarak ‘kayyım rektör’ olarak atanması sonrası öğrenciler tarafından başlatılan protestolar haftalardır sürerken, kitleselleşen eylemler sırasında yüzlerce kişi gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin de eylemlere destek vermesi ile birlikte ‘rektör yardımcılığı’ görevi uzun süre boş kalırken, Endüstri Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu ‘rektör yardımcılığı’ görevine atanmıştı. Atama sonrası direnişte olan öğrenciler tarafından eleştirilen Kumbaroğlu, kendisine cevap veren öğrencileri Twitter hesabından engelleyerek profilini ‘gizli’ye almıştı.

Eleştiriler yeniden başladı

Boğaziçi protestoları tüm hızıyla sürerken, ‘kayyım rektör’ün yardımcılığını yapan Gürkan Kumbaroğlu da Twitter hesabını yeniden açarak yandaş medyadan paylaşımlarını yeniden gözler önüne serdi. Kumbaroğlu’nun hesabını yeniden açması ile birlikte tavrına yönelik eleştiriler de yeniden başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir