Yaziyor.Org

Gerçeğin Sözüyle

GündemKadınManşet - Yan

‘Ölmek istemiyorum’ yazılı dev dilekçe Beşiktaş Çarşı’ya asıldı

Zincirlikuyu’da bir binaya asıldığı gün indirilen ‘ölmek istemiyorum’ yazılı dev dilekçe, bu kez Beşiktaş Çarşı’ya asıldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi sonrası kaadınlar tarafından hazırlanan dev dilekçe Beşiktaş Çarşı’ya asıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun daha önce İstanbul’un merkezi güzergahlarından biri olan Zincirlikuyu’da bir binaya astığı dev dilekçe, asıldığı gün güvenlik güçleri tarafından indirilmişti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat pankartın indirilmesi üzerine sosyal medya hesabından “Bu anlamlı çalışmayı daha çok İstanbullu görmeli… Kadınların haklı mücadelesinin her zaman yanındayız. Baskı dosyasını bize iletin Beşiktaş Çarşı’daki duvarımız sizin için hazır” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bunun üzerine indirilen pankart Beşiktaş Çarşı’ya asıldı. 

Afişin asılmasının ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, sosyal medya hesabından bu kez “Söz verdiğimiz gibi kadınların haklı mücadelesinin her zaman yanındayız” diyerek asılan afişin paylaşımını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir