GündemManşet - Yan

Oğluna ‘Recep Tayyip’ ismini veren bir baba pişman olup değiştirmek istedi, memurlar reddetti

Çankırı’yı ziyaret eden CHP heyeti tarafından hazırlanan rapora göre oğlunun ‘Recep Tayyip’ olan ismini değiştirmek isteyen bir baba, memurların ‘tayin’ korkusu nedeniyle sonuç alamadı.

CHP; genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyelerinden oluşan 40 kişilik bir heyet ile Çankırı’yı ziyaret etti. 2 Haziran’daki ziyaretin ardından kentteki genel durum ve yurttaşların görüşleri rapor haline getirildi.

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre raporda yer alan bazı görüşler şöyle:

“Pişmanım ama değiştiremiyorum: Oğluma “Recep Tayyip” adını koymuştum. O zaman AK Partiliydim. Şimdi pişmanım. Oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar, “Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz” diyorlar. Oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum. (Yurttaş)

Verdiğini geri aldı: 3 bin TL hibe destek aldım. “Faydası oldu mu” diye sorarsanız; üzerine ekleyip BAĞKUR prim borcumu ödedim. Devlet verdiğini geri aldı. (Esnaf)

Primler 9’a katlandı: Pandemi döneminde çiftçiye hiç destek verilmedi. İki senedir BAĞKUR’lar ödenmiyor. BAĞKUR primleri borcu silinsin. 2010 yılında prim 120 TL idi, bugün 1085 TL. Aylık ödeyemiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir