Tüm HaberlerYaşam

Neden Tinder’a düştük?

Bir tanışma uygulaması olarak tinder kendi alanın en popülerinden. Peki Tinder neden bu kadar fazla kullanılmaya başlandı?

İnternet ve teknoloji gün geçtikçe evirilmeye, büyümeye ve sunduğu imkanlarda sınırsızlığı vaat etmeye devam ediyor. Artık dünyanın iki ucundaki insanlar bile diyalog kurmak için bir araya gelebiliyor ve flört edebiliyorlar.

Pandemide daha çok kullanıldı

Akıllı telefonlarımız ile parmak ucumuza kadar gelen tanışma uygulamaları sayesinde, rastgele olarak birileri ile tanışabiliriz, tanıştığımız kişilerle eğer karşılıklı frekans uyarsa buluşma ayarlayabiliriz ve bir ilişkinin temellerini böylece atabiliriz.

İçinden geçtiğimiz sürece baktığımızda da, online çöpçatanlık uygulamalarının Covid-19 salgını ile birlikte kullanımı daha da bir arttı. Pandeminin pik yaptığı, karantina koşullarının dünya çapında uygulandığı 21 Mayıs’ta BBC’ye konuşan Tinder’ın CEO’su Elie Seidman, diğer çoğu flört uygulamasında olduğu gibi kullanıcı sayısının arttığını söylemişti.

Aslında sadece Tinder değil diğer pek çok arkadaş bulma platformlarının kullanıcı sayılarında da büyük bir artış olduğu söyleniyor…

Yapılan pek çok sosyal araştırma da insanların dönemin değişmesi ile beraber artık arkadaşlıklarını da internetten bulduklarını gösteriyor. Dolayısıyla da en çok kullanılan uygulamalar arasında arkadaşlık uygulamalarının da olması gayet normal görünüyor. Yanımızdan geçen her 10 kişiden 8’inin bir arkadaşlık uygulaması kullanıyor olmasını içeren Tinder verisi de sosyal medyanın arkadaşlık algısı üzerindeki etkisini doğruluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir