ÇevreKültür SanatManşet - YanSon 24 SaatTüm Haberler

Munzur Doğa ve Kültür Festivali bu yıl yapılmayacak

Munzur Doğa ve Kültür Festivali Tertip Komitesi, koronavirüs salgını nedeniyle festivalin gelecek yıla ertelendiğini duyurdu.     

Munzur Kültür ve Doğa Festivali Tertip Komitesi, bu yıl belediye tarafından 20’incisi düzenlenmesi planlanan festivale ilişkin açıklama yaptı. Belediyenin konferans salonunda yapılan açıklamada konuşan Ali Mükan, koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşanan artışa değindi. Mükan, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Dersim Şubesi’nin salgının varyantlarına ilişkin yaptığı açıklamaya işaret ederek, festivalin gelecek yıla ertelendiğini açıkladı.   

Mükan, “Komisyon tarafından yapılan değerlendirme ve kamuoyundan gelen öneriler ile açıklamalar neticesinde mutasyonlu virüs vakalarının en çok görüldüğü iller sıralamasında ilimizin ön sıralarda olması, oluşacak geniş kalabalıkların genel halk sağlığını tehdit eder boyuta ulaşma ihtimali gözetilerek yeni bir değerlendirme yapılmış ve 20’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali daha coşkulu ve amacına uygun olarak yapılmak üzere bir sonraki yıla ertelenmiştir” dedi.

Festivalin, Dersimlilerin doğasına, tarihine, kültürüne, inancına ve diline sahip çıkma çabası olduğunu ifade eden Mükan, doğalarını koruyacaklarını ve kültürlerini yaşatacak çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir