GündemManşet

Mültecileri hedef gösteren Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

Türkiye’de yaşanan hemen her olay sonrası Suriyeli mültecileri hedef gösteren ve nefret söyleminde bulunan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

Mülteci Medyası, sistematik bir şekilde Suriyeli mültecileri hedef gösteren İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Mültecilere yönelik ayrımcılıkla mücadele etmek ve sorunlarını kamuoyuna duyurmak için haber yapan Mülteci Medyası, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu nedeniyle öğrencilerin devlet yurdunda kalamayacağına’ yönelik haberi sosyal medyadan “Suriyeli rezillere Türk vatandaşlığı veriyorsunuz ama” şeklinde alıntılayan ve Mülteci Medyası hakkında “emperyalizmin taşeronu” paylaşımı yapan Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Mülteci Medya’sından yapılan açıklamada, “İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında hem mültecilere yönelik nefret söylemi içeren açıklamaları hem de derneğimize yönelik hedef gösteren paylaşımı nedeni ile yarın İzmir Adliyesi’nde (saat 10.00) suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir