Bilim ve TeknolojiManşet - YanSağlık

Moderna: Salgına karşı takviye aşı gerekebilir

Moderna CEO’su Bancel, pandemiye ilişkin değerlendirmelerde bulunurken takviye aşıların gerekli olabileceğini söyledi.

Covid-19 karşı aşı geliştiren ABD’li ilaç firması Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, salgınının hemen bitmeyeceğini ve gelecek aylarda virüsün yeni varyantlarının ortaya çıkmasının beklendiğini söyledi.

“6 ay içinde daha fazla Covid-19 çeşidi ortaya çıkabilir”

Yılın ilk çeyreğindeki firmanın kazancıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında konuşan Bancel, “Dünya çapında virüsün yeni çeşitleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelecek 6 ay içinde, Güney Yarım Küre sonbahar ve kışa girerken, daha fazla Covid-19 çeşidinin ortaya çıkabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Takviye aşı gerekebilir”

Bancel, Covid-19’un kısa sürede bitmeyeceğine inandıklarını dile getirdi ve salgına karşı takviye aşıların gerekli olacağını düşündüklerini belirtti.

1,7 milyar dolarlık aşı sattı

Öte yandan Bancel, Moderna’nın yılın ilk çeyreğinde 1,7 milyar dolarlık Covid-19 aşısı satışı gerçekleştirdiği bilgisini paylaştı.

Şirketin 2021 yılı satış tahminini 19,2 milyar dolar olarak açıklayan Bancel, 2021 için tedarik sağlamaya devam ederken, 2022 satışları için de tüm hükümetlerle görüşmelere ve anlaşmalara aktif olarak katıldıklarını ifade etti.

https://yaziyor.org/2021/05/06/tek-dozluk-koronavirus-asisi-tanitildi/
https://yaziyor.org/2021/05/05/fahrettin-koca-240-milyon-doz-asi-icin-anlasma-imzaladik/
https://yaziyor.org/2021/05/04/pfizer-covid-19-asilarindan-26-milyar-dolar-gelir-bekliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir