EmekGündemManşet - Yan

Migros işçilerinin direnişi 94. gününde

Kod-29 ile işten çıkarılan Migros işçileri, patron Tuncay Özilhan’ın evi önünde gözaltına alındı.

Kod-29 ile işten çıkarılan Migros işçilerinin patron Tuncay Özilhan’ın Beykoz’da villası önündeki direnişine polisler saldırdı. İşçilere desteğe gelenler dahil 32 kişi gözaltına alındı.

“Özilhan işçiye hesap verecek”

Migros’un da bağlı olduğu Anadolu Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın villasının önünde buluşan işçilerin talepleri kabul edilmezken, polis direnişçi işçileri gözaltına aldı. Müdahale sırasında kadınların ‘Nefes alamıyorum’ çığlıkları duyulurken, işçiler “Özilhan işçiye hesap verecek” sloganı attı.

32 kişi gözaltına alındı

Polis müdahalesine ilişkin işçilerin sendikası DGD SEN’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Migros işçisiyle dayanışmaya gelen İnşaat-İş, TOMİS, 4. Vardiya, Limter İş, Dev Turizm İş Marmara Şubesi, Kaldıraç, Tur Assist işçisi Mesut Toprak, Dev Tekstil İş, PTT-Sen üye ve yöneticilerinin de aralarında olduğu 32 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. Desteğe gelen Sml Etiket direnişçilerinin de gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

“Bizden çaldığınız her şeyi geri alacağız”

Gözaltına alınan bir kadın Migros işçisi de “Hepsini alacağız hepsini. Bizden çaldığınız her şeyi geri alacağız, korkun yine geleceğiz yine” diyerek tepki gösterdi.

Direniş 94 gündür sürüyor

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD SEN) üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan, daha sonra da Kod-29 gerekçe gösterilerek, işten atılan Migros depo işçileri 94 gündür hakları için direniş yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir