ÇevreGündemSon 24 SaatTüm Haberler

Meteoroloji’den Karadeniz için yeni sel uyarısı

Rize ve ardından Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Doğu Karadeniz için yeni sel uyarısı geldi. Artvin’de kayıp olan bir kişinin arama çalışmaları sürüyor.

Artvin’de dün yaşanan şiddetli sağanak yağışın ardından yaşanan sel felaketi Arhavi ilçesinde büyük hasara yol açtı. Sel sularının çekilmesiyle birlikte maddi hasarın büyüklüğü ortaya çıktı. İlçenin sokakları ile 430 ev ve iş yerinin zemin ve bodrum katları balçık içinde kaldı. Sel sularından kaynaklı 50 araç hasar gördü.    

30 Köye ulaşım yok, 19 yayla yolu kapalı

Trafoların hasar görmesi nedeniyle ilçenin bir bölümü elektriksiz kalırken, su şebekelerin yıkılması yurttaşları susuz bıraktı. Heyelanlar nedeniyle bölgedeki 30 köye ulaşım sağlanamıyor. 19 yayla yolunun kapandığı bölgede, yol çalışmaları devam ediyor. İlçede bulunan Nero Hayvan Bakımevi de sel sularının altında kaldı. Barınaktaki yaşayan 20 hayvan boğularak can verdi.     

Sel sularına kapılarak kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor.   

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Artvin için yeni sel uyarısı yaptı. Tehlikenin geçmediğini belirten MGM, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize için de sel ve heyelan uyarısında bulundu.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir