GündemManşet

Lüks araçta para saçan kişinin AKP’li belediyede çalıştığı ortaya çıktı

Sosyal medyada para saçarken çekilmiş görüntüleri ortaya çıkan Hakan Tek’in AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı ortaya çıktı.

Lüks aracın içinde para saçtığı anlar sosyal medyada paylaşılan; Hulusi Akar, Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım gibi isimlerle fotoğrafları ortaya çıkan Hakan Tek’in AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koruması olduğu iddia edilen isim ortaya çıkan paylaşımlar sonrası gözaltına alınırken, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Hakan Tek’in koruma olduğu iddiasının asılsız olduğunu belirtilen açıklamada, 1989 doğumlu şahsın Kayseri’deki evinde ‘kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi’ gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

“Maaşı asgari ücretin birazcık üstünde”

Yaşanan gelişmelerin ardından Hakan Tek’in AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre Hakan Tek’in Kültür ve Sosyal İşlerde afiş, kitap gibi işlerde çalıştığını belirten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, şunları söyledi:

Uzun yıllardır belediyemizde çalışan Hakan Tek, son 3 yıldır da birimimizde çalışan 150 personelden birisi. Hakan Tek son 12 aydır birimimizde afiş, kitap vb. işler yapıyor. Bundan 1,5 yıl önce de yine dairemizde kitap ve afiş gibi malzemelerin dağıtımını belediyemize ait araçla gerçekleştiriyordu. Maaşı asgari ücretin birazcık üstünde.”

“Lüks araç arkadaşına ait”

Hakan Tek’in sosyal medyada paylaştığı videolarla ilgili de konuşan Özgöncü, “Hakan’ın videoları sosyal medyada paylaşılınca emniyet tarafından gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını öğrendim. Emniyette verdiği ifadeye ilişkin bazı bilgiler edindim. Hakan 2020 yılında 60 günlüğüne izne ayrılmıştı. O süreçte telefoncu bir arkadaşına yardıma gidiyormuş, o lüks araçlarla ilgili çektiği videolardaki araçlar arkadaşına ait. Ayrıca para videoları da başkasına ait. Başkasına ait videoları sosyal medya hesabından paylaşmış” açıklamasında bulundu.

https://yaziyor.org/2021/04/06/erdoganin-korumasi-oldugu-iddia-edilen-hakan-tek-para-saciyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir