GündemManşet - Yan

Lice’de bir ailenin evi silahlarla tarandı

Lice’ye bağlı Bağlan Köyü’nde Bozkuş ailesinin ikamet ettiği eve silahlı saldırı düzenlendi. Saldıyı anlatan Leyla Bozkuş, “Köyün elektrikleri kesildi. İşte o anda evimiz tarandı” dedi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Bağlan (Mışrıf) Köyü’nde ikamet eden Mehmet Şah Bozkuş adlı kişinin evi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce otomatik silahlarla iki kez tarandı. Olayda can kaybı yaşnmazken, Lice Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

“Köyün elektrikleri kesildi, evimiz tarandı”

Alınan bilgiye göre ilk olay, 31 Mart akşamı saat 22.50’de meydana geldi. Abori’ye konuşan Leyla Bozkuş, saldırı anını ve sonrasında yaşanılanları şöyle anlattı:

“Saldırı anında evde 6 kişiydik. Çay yapmıştık o sıra. Ben mutfağın kapısındayken köyün elektrikleri kesildi. İşte o anda evimiz tarandı. Hep beraber feryat figan edip salona geçtik. Mermiler buraya da gelince arka odaya sığındık ve kendimizi yere attık. Ben yerdeyken 156 jandarmayı aradım, durumu anlattım. Karakola bağladılar. Can güvenliğimiz yok, lütfen yetişin dedim. Ekip yollayacağız’ dediler. O an saldırı devam ediyordu. Yaklaşık 20 dakika sonra sesler kesildi. Akrabalarımız, köylülerimiz geldi. Biz de evden çıktık. O arada ikinci kez saldırı yapıldı. Herkes bir tarafa kaçıştı. Can güvenliğimiz, jandarmayı defalarca kez aramamıza rağmen gelen olmadı. Evimiz yüzlerce mermi isabet etmiş durumda. Arabamıza, çatımıza, evimizin her tarafı delik deşik olmuş durumda”

İkinci saldırı

Bozkuş ailesinin evine gece geç saatlerde ikinci kez silahlı saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir