GündemSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Levent Göktaş’ın avukatı açıklama yaptı, Şengül Hablemitoğlu isyan etti: Leş pazarlıklar dönüyor

Necip Hablemitoğlu suikastının planlayıcısı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak bulunamayan emekli Albay Levent Göktaş adına yapılan sosyal medya paylaşımlarının ardından Göktaş’ın avukatı Hüseyin Ersöz tarafından açıklama yapıldı. Ersöz, hesapların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Bu açıklama sosyal medyada “Pazarlık yapıldı” şeklinde yorumlanırken, Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu Twitter hesabından “Leş pazarlıklar dönüyor belli ki, leş adamların elinde oyuncak olmuş memleket…” diye isyan etti.

Hablemitoğlu’nun bu tweetini Kemal Kılıçdaroğlu şu notla paylaştı: “Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme! Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz. Pirüpak bir ülke bırakacağım gençlere. Mirasım bu olacak.”

Erk Acarer: Her türlü bilgi ve belgeyi paylaşmaya hazırım

Gazeteci Erk Acarer ise “Gözümüzün önünde pazarlık yaptı alçaklar. AKP’nin savaş suçlarını, kirli dosyalarını bilen de buralardan pazarlık kuran da dilsiz şeytandır!” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun tweetini alıntılayan Acarer “Bu tveet pazarlık yapıldığını biliyoruz tweeti. Bu girişimi destekliyorum. Her türlü bilgi ve belgeyi paylaşmaya hazırım!” dedi.

Göktaş adına dün sosyal medyadan yapılan paylaşımlarında, “Bu akşam saat 22.00’de her şeyi belgeleri ile açıklamaya başlıyorum. Yarından itibaren video çekmeye de başlayacağım. Yarından itibaren videolu anlatımlarım olacak. Net söylüyorum bazıları bu gece uyku uyumasın.Gerçek neymiş yarın görüşeceğiz. Beni kullanıp bir kenara atanlar kabusunuz olacağım” denilmişti.

Paylaşımlarda, “Beni Sedat Peker’le karıştırmayın” ifadesi kullanılınca, Sedat Peker de tartışmaya dahil olmuştu.

Yaşananların ardından Levent Göktaş’ın avukatı Hüseyin Ersöz, söz konusu hesapların gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Ersöz, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sosyal medya platformu Twitter’da Mustafa Levent GÖKTAŞ adıyla açılmış olan hesaplar gerçek dışı olup, yazılanların hiçbirisi Müvekkilimizi ve Ailesini bağlamamaktadır.

Bu sosyal medya hesaplarının kapatılması ile ilgili olarak, ilk açıldıkları tarihte, yani 23 Temmuz 2022 günü saat 22:00’de Avukatları olarak Twitter’a gerekli bildirimler yapılmış; sonraki birkaç saat içinde Twitter tarafından kimlik doğrulama amacıyla istenen evrak da ilgili kuruluşa iletilmiştir. Elimizde olmayacak şekilde, bu sürecin uzamasından kaynaklı olarak spekülasyonların artması, bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır.

Bu sosyal medya hesaplarında, gerçek dışı şekilde, gündem oluşturmak için yayınlanan videolar ve kurgulanan diyalogların da Müvekkilimizin üslubu ve kişilik özellikleri ile taban tabana zıt olduğunu ifade etmek isteriz.

Müvekkilimiz hakkındaki adli süreç ise devam etmektedir. Kendisi haldunda yapılan adli işlemlerden basında yer alan yayınlardan haberdar olmuş bulunmaktayız. Kısıtlama Kararı bulunan soruşturma dosyasına ilişkin bilgimiz basında yer alan bu bilgilerle sınırlıdır. Kamuoyuna yansıyan bilgi kirliliğine, benzer dezenformasyon yöntemlerine sıklıkla başvurulduğu için itibar etmiyoruz.

Bu süreçte, Müvekkilimizle iletişim kurmak mümkün olmamış; sürece dair bir açıklama yapmak ise hem soruşturmaya müdahale olarak algılanabileceği hem de spekülasyon yaratmamak için tercih edilmemiştir. Bu konuda herkesin gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğini de belirtmek isteriz.

Ailesinin takdiri ile bu süreçte Müvekkilimiz Mustafa Levent GÖKTAŞ’ı ve kızlarını bizlerin temsil ettiğimizi; Ailesi ve Avukatları tarafından yapılanlar dışında açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir