KadınManşetSon 24 SaatTüm Haberler

Kadınlar için skandal sözler: Sokaklar kasap dükkanı gibi, et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor

Ankara Melike Hatun Cami İmamı Halil Konakçı, kadınların giyimlerine ilişkin skandal sözler sarf etti. Konakçı “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık” dedi.

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, bu kez kadın-erkek eşitliği ile ilgili skandal ifadeler kullandı.

Konakçı, sosyal medyadan paylaştığı bir videoda “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık” ifadelerini kullandı.

Gerici imam, sözlerinin devamında da erkeklere eşlerinin örtünmeleri için zorlama çağrısında bulundu.

‘Bu kadınların başında adamları abileri kocaları yok mu?’

Konakçı, giyimlerin rahatsız olduğu kadınlarla ilgili olarak erkeklere şöyle seslendi:

‘Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin.’

Sezen Aksu’yu hedef almıştı

Konakçı, Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli şarkısında geçen ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e’ sözleri üzerinden Aksu’yu hedef aldığı geçmiş bir konuşmasında da 98 yıl önce TBMM kararıyla kaldırılan hilafete işaret ederek ‘Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz’ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir