Manşet - YanPolitikaSağlıkSon 24 Saat

Lebaleb kongrelerle övünen Erdoğan’dan ölen sağlıkçılara dair açıklama: Sevgili Peygamberimize komşu olacaklardır

Labaleb kongrelerle övünen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan koronavirüsü salgınıyla mücadele eden sağlık emekçilerine ilişkin konuştu. Aralarında çok yetkin isimlerin de yer aldığı çok sayıda sağlıkçının Covid – 19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini hatırlataran Erdoğan “İnanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır. Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğünde sağlık emekçilerinin iftar programına katılan Erdoğan iftar sonrası açıklama yaptı

‘Peygamberimize komşu olacaklardır,çünkü mücadeleyi bunun için verdiler’

“Bütün bu kovid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb’imden şifalar diliyorum. Tabii bir şeyi çok açık, net söylemek lazım. Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk’a yürüyenler inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır. Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi, bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar. Bu kovid salgınlarıyla bu mücadeleyi yine aynı şekilde sürdürüyorlar.

‘Bu millet fedai can eden bir millet’

Bir de bu akşam tabii beraber iftar yaptığımız kardeşlerimiz her biri üçer kişilik gruplar halinde ev ev dolaşıyorlar ki evlere bu sağlık hizmetini götürecek kadar fedakarlık yapıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bu millet fedai can eden bir millet. Hele hele doktorlarımız zaten tababet yeminine dört dörtlük sadık kalan kardeşlerimiz. Hepsinden Allah razı olsun. Rabb’im bizleri Ramazan-ı Şerif’e kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı’na da kavuştursun diyorum.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ise nöbetteki sağlık çalışanlarıyla iftar yapan Erdoğan’a teşekküğr etti.

Bakan Koca, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Selimiye Mahallesi’ndeki Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğünde sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldiği fotoğraflara yer verdi.

Bu paylaşımına, “Bugün nöbetteki sağlık çalışanlarımızın iftar sofrasına Sayın Cumhurbaşkanımız teşrif ettiler. Sağlık çalışanlarımıza moral verdiler. Teşekkür ederiz.” notunu düşen Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık çalışanlarına yönelik mesajını içeren videoyu da “Sayın Cumhurbaşkanımızın yüreklendirici bir teşekkürü var.” ifadesiyle paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir