GündemManşet - Yan

Sedat Peker hakkında ‘kişisel verileri ele geçirme’ iddiasıyla suç duyurusu

Yargı mensubu Esat Toklu, ‘Kişisel verileri ele geçirme’ iddiasıyla Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, kendisi hakkında Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki geceliği 100 bin TL’lik otelde ücretsiz kaldığını iddia eden organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bu otelde Eylül’de 2020’de ailesi ile birlikte kaldığını kabul eden Toklu, buna karşılık 35 bin lira ödediğini söyledi. Toklu, Sezgin Baran Korkmaz ile lobide ayaküstü tanıştırıldığını da kaydetti.

‘Kişisel verileri ele geçirmek’ suçlaması

ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre Esat Toklu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Sedat Peker hakkında ‘iftira’, ‘hakaret’ ve ‘kişisel verileri ele geçirmek’ suçlarından dava açılmasını istedi.

“Otelde kimsenin misafiri olarak kalmadım”

Dilekçede, Esat Toklu, Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili şunları kaydetti:

“Adı geçen Paramount Otel’e 2020 yılı Eylül ayının sonlarına doğru ailemle tatil yapmak için gittim. Konaklama yaptığımız dönem pandemi dönemi olup, yaz tatil sezonunun sonudur. Otel fiyatları da o dönemde uygun olduğu için rezervasyonu çok önceden bu tarihe yapmıştım. Konaklama bedeli olan 35 bin lirayı otelin hesabına şahsi hesabımdan gönderdim. Buna dair dekont ektedir. Otelde kimsenin misafiri olarak kalmadım.

“Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım”

Videoda adı geçen ve sosyal medyadan adına aşina olduğum Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım. Ayaküstü 2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra kendisi bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyalogum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır. Videodaki şahsımla ilgili iddialar, tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Korkmaz’ın 2020 yılının Aralık ayında yurt dışına çıktığını ve hakkında operasyon düzenlendiğini basından öğrendim.

“2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım”

Sezgin Baran Korkmaz hakkında pasaport iptaline karşı Ankara İdare Mahkemelerinde açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Ben 20 Temmuz 2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak yargılama yetkim de bulunmamaktadır.

“Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK’ya sundum”

Videodaki diğer bir iddia olan milyonluk sıfır araç iddiası da kamuoyunu yanıltmaya yönelik, şahsımı hedef alan bir iftiradan ibarettir. Bahse konu araç 2014 modeldir. 2018 yılında 321 bin liraya aldım. Bu araç, makama gelirken kullandığım araç değildir. Ayrıca malvarlığımız hakkında düzenli olarak HSK’ye bildirimde bulunuyoruz. Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK’ya sundum.

“Şüpheli, attığı tweetlerle ve yayınladığı videoyla gerek şahsımın gerekse temsil ettiğim makamı yıpratmaya çalışmıştır”

Bu beyanlarımın dışında videoda hakkımda söylenen her şey iftiradır. Şüpheli, attığı tweetlerle ve yayınladığı videoyla özel hayatımın gizliliğini ihlal etmiş, kamuoyu nezdinde mesleki itibarıma ağır ithamlarla gerek şahsımın gerekse temsil ettiğim makamı yıpratmaya çalışmıştır. Tüm bu nedenlerle şüpheli veya şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak, haklarında dava açılmasını ve cezalandırılmasını talep ederim.”

Erişim engeli talebi

Toklu, ayrıca HSK 1. Dairesi’ne kendisi hakkında inceleme yapılması talebiyle dilekçe verirken, nöbetçi sulh ceza hakimliğinden de Peker’in yayınladığı videoya erişim engeli getirilmesini istedi.

https://yaziyor.org/2021/06/09/saygi-ozturk-sbk-holding-ofisini-kullanan-kisi-cumhurbaskanliginda-danisman-olarak-gorev-yapiyor/
https://yaziyor.org/2021/06/09/sedat-pekerin-tweetlerine-erisim-engeli/
https://yaziyor.org/2021/06/09/hadi-ozisik-chp-ve-sedat-pekerin-kendisine-kumpas-kurdugunu-one-surdu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir