GündemManşet - YanPolitikaTüm Haberler

Kılıçdaroğlu, Baykal’a sahip çıktı: Başımızın üzerinde yeri vardır

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sedat Peker’in Deniz Baykal hakkındaki iddialarına yanıt verdi, “CHP’de genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üzerinde yeri vardır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal hakkındaki iddialarına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “CHP’de genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üzerinde yeri vardır” ifadesini kullandı.

“Bu gereksiz tartışmadan herkesin süratle çıkmasını istiyorum”

Kılıçdaroğlu’nun Deniz Baykal hakkındaki açıklamaları şöyle:

“Son günlerde garip bir tartışma var. Önce kendi ailemize seslenmek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana CHP’de genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üzerinde yeri vardır. Türkiye’nin bu kadar derdi varken, bu kadar büyük rezaletler yaşanırken olayı getirip başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye hem Türkiye’ye ihanettir. ‘Efendim iktidar zaten simsiyah, kapkara, yozlaşmış bir yönetim var, oyu CHP’ye verelim. E CHP de onlar gibi’ algısı yaratmak istiyorlar. Hayır efendim, CHP tertemiz partidir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Bu gereksiz tartışmadan herkesin süratle çıkmasını istiyorum.”

Tıklayın: Deniz Baykal’dan Korkmaz Karaca açıklaması

Tıklayın: Ahmet Hakan, Deniz Baykal’a sahip çıktı

Tıklayın: SBK Holding’in Deniz Baykal’ın damadı için sahte faturalar kestiği ortaya çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir