Son 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ODTÜ mezuniyeti açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ Rektörlüğü’nün yasaklaması üzerine mezuniyet törenine gideceğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu rektörlüğün yasağı kaldırdığını ancak kutlamalara aile kısıtlaması getirdiğini belirterek “Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ’deki Devrim Stadyumu’nda öğrencilerin mezuniyet kutlamasına rektörlükten onay çıkmasına dair Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Yarın ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu güzel. Rektörlük yerleşkeye girişlere “birinci derece aile yakını” kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok.”

Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum! Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir araya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım.

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nde mezuniyet törenlerinin rektörlük tarafından yasaklanmasına tepki göstermiş “Bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir