GündemManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

Kemal Bülbül: Zalime hak helal edilmez!

HDP Milletvekili Kemal Bülbül halktan helallik isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a “Helallik istemeyin, hesap verin” dedi.

Partisinin teşkilatları ile gerçekleştirdiği bayramlaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan Haziran ayında normalleşme takvimine geçileceğini duyurduğu konuşmasında şunları söylemişti: “Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.

Koronavirüsü tedbirlerine dair yaptığı açıklamasında, esnaftan, işçiden ve yurttaştan helallik isteyen Erdoğan’a kısa sürede twitterdan yüz binlerce cevap geldi. #HelalEtmiyorum taginde buluşanlardan biri de HDP’li Kemal Bülbül oldu.

Bülbül “Helallik istemeyin hesap verin! Hak mazlumlar arasında bir hakikattir! Zulme ve zalime hak helal edilmez” paylaşımında bulundu. Bülbül paylaşımına kayyum atanan Iğdır Belediyesi önünde polisler tarafından engellendiği görüntüleri ekledi.

Bu sözlerin ardından kısa sürede sosyal medyada yüz binlerce kişi #HelalEtmiyorum diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir