GündemManşet - YanPolitika

Irkçı vekil Ümit Özdağ bu kez Garo Paylan’ı hedef aldı

Irkçı kimliğiyle bilinen Ümit Özdağ, Ermeni Soykırımı’na ilişkin paylaşımı nedeniyle Garo Paylan’ı tehdit etti.

Suriyeli mültecilere yönelik ayrımcı ve nefret içeren açıklamalarıyla sıkça gündeme gelen Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, bu kez Ermeni Soykırımı tartışmaları üzerinden HDP Milletvekili Garo Paylan’ı hedef aldı.

Paylan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” dedi.

“İnkar edildiği için başka devletlerin konusu oluyor”

Paylan açıklamasının devamında ise “Ermeni halkının acısını, ait olduğu topraklara, bu topraklara, Türkiye’ye taşımalıyız” çağrısı yaparak, şunları yazdı:

“106 yıldır Ermeni Soykırımı inkâr edildiği için, bu mesele başka meclislerin, başka devlet başkanlarının konusu olmaya devam etmektedir. Ermeni halkının acısını, ait olduğu topraklara, bu topraklara, Türkiye’ye taşımalıyız.

Lice Kaymakamı Hüseyin Nesimi Bey, Ermeni tehcirine ve katliamlara karşı çıktığı için katledildi. Onun şahsında canları pahasına suça ortak olmayan bütün kamu görevlilerinin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Bu ülke Talat Paşa’ların değil, Hüseyin Nesimi Bey’lerin ülkesi olsun..”

Özdağ’dan tehdit

Ümit Özdağ ise bu açıklamaları nedeniyle Garo Paylan’ı tehdit etti. Özdağ, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin vicdanlı çoğunluğu meydanı senin gibi faşistlere terk etmedi”

Garo Paylan ise Ümit Özdağ’ın ırkçı tehdidine şu yanıtı verdi:

“Halkımı imha eden zihniyetin kalıntısı ‘yine yaparız’ diyor. Siz vurdunuz da biz ölmedik mi? Öldük. Ama geride kalanlar adalet mücadelesini hiç bırakmadı. Benden sonra da bırakmazlar. Bu ülkenin vicdanlı çoğunluğu, meydanı senin gibi faşistlere terk etmedi, yine terk etmezler.”

Özdağ tehdide devam etti

Özdağ daha sonra Paylan’ın paylaşımını alıntılayarak, “Taşnak kalıntısı, ASALA uzantısı, PKK yandaşı. Yüzbinlerce Türkü katlettiniz, ordumuzu arkadan vurdunuz. Yapanlar cezalarını çekti. Vatansever Ermenilere kimse dokunmadı. Ama senin kanında Taşnak-ASALA-PKK virüsü dolaşıyor. Sen Türk Milletinin azılı düşmanısın” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/04/13/multecileri-hedef-gosteren-umit-ozdag-hakkinda-suc-duyurusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir