GündemManşet - Yan

İHD, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

İHD, HDP Milletvekili Garo Paylan’a karşı ırkçı ifadeler kullanarak tehdit eden Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Avukat Eren Keskin, Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ hakkında HDP Milletvekili Garo Paylan’a yönelik ırkçı tehditleri nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Özdağ, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda HDP’li Paylan’a yönelik “Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” ifadelerini kullanmıştı.

Eren Keskin bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz İHD ırkçılık ayrımcılığa karşı komisyon olarak, Ümit Özdağ hakkında, suç duyurusu yapacağız. Keşke bizden önce, bir ‘gerçek hukukçu savcı‘ çıksa da, soruşturma açsa… Bir umut işte…” dedi.

Keskin daha sonra konuya ilişkin yaptığı bir başka paylaşımda ise “Biz suç duyurusunu yaptık. Irkçılık, suçtur” ifadelerini kullandı. Keskin tweetinde suç duyurusunun dilekçesini de paylaştı.

https://yaziyor.org/2021/04/27/irkci-vekil-umit-ozdag-bu-kez-garo-paylani-hedef-aldi/
https://yaziyor.org/2021/04/13/multecileri-hedef-gosteren-umit-ozdag-hakkinda-suc-duyurusu/
https://yaziyor.org/2021/04/18/avrupada-18-binden-fazla-multeci-cocuk-kayip/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir