GündemManşet - YanTüm Haberler

Hüseyin Avni Coş öldü

2015-2017 yılları arasında Sakarya Valiliği görevini yürüten ve halka ettiği hakaretle hatırlanan Hüseyin Avni Coş, bugün İstanbul İstinye’deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

2017 yılında merkeze alınan ve İstanbul İstinye’de yaşayan 59 yaşındaki Coş, akşam saat 22.00 sıralarında evine giderken fenalaştı. Korumaları tarafından İstinye’de özel bir hastaneye getirilen Coş burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aleyhine slogan atanlara hakaret etmişti

Adana‘da 10 Kasım törenleri sırasında yaşanan arbede sonucu Vali Hüseyin Avni Coş aleyhine sloganlar atılmış, Vali Coş ise aracından çıkarak korumalarına ‘Allah belanı versin diyen o gavatı al’ emri vermişti. Vali Coş önce ‘kavas’ dediğini sandığını ama daha sonra görüntüleri izleyince ağzından o kelimenin çıktığını fark ettiğini belirterek, “İstemeden ağzımızdan çıkmış bir kelime ama halka değil o küfürbaz şahsa yöneliktir” demişti.

Hüseyin Avni Coş, Adana’da Suriye’ye silah taşıyan MİT tırlarının yakalandığı dönemde vali olarak görev yapan isimdi. Coş, 15 Temmuz sonrasında gözaltına alınan askerlere hakaretleriyle de akıllarda kalmıştı.

Hüseyin Avni Coş kimdir?

1959 yılında Isparta’da doğan Coş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1982 yılında Antalya Maiyet Memuru olarak Mülki İdare Amirliğine başladı. Kaymakamlık stajı esnasında Burdur’un Bucak ilçesinde Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı yaptı. Birçok ilde kaymakamlık yapan Coş, 1995 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğine atandı. 1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu.

Coş, AKP’nin iktidara gelmesinin ardından ilk olarak Aksaray Valiliği görevine atandı. Daha sonra sırasıyla Kırklareli, Aydın, Adana ve Sakarya illerinde valilik yaptı. Coş, 2017 yılında merkeze çekildi.

Tıklayın: Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: 7 kişi katledildi

Tıklayın: Sancar: Bu kaos planının hedefi Kürtler üzerinden bu ülkede ortak yaşamın temellerini yok etmektir

Tıklayın: Süleyman Soylu’dan Konya’da katledilen Kürt aileye ilişkin açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir