Süleyman Soylu’dan Konya’da katledilen Kürt aileye ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kürt aileden 7 kişinin katledildiği saldırıya ilişkin açıklamasında “Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur” savunmasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya Meram’da Kürt aileye yönelik 7 kişinin katledildiği ırkçı saldırıyı değerlendirdi.

Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yaptı.

“Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur” diyen Soylu, katilin arandığını belirtip “Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Mesele 2010’da iki ailenin karşılıklı birbirleriyle, yine 2010’da bugünkü eylemi gerçekleştirenin yine bir silah çekme hadisesi söz konusu. Bu yıl 2021 ve yine devam ediyor. 11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ama ne kadar bir cinnet hali, ne kadar sapkın bir anlayış ve ne kadar insanlık dışı bir davranış ki 11 yıldır bu husumet hala devam ediyor. Orada kadınlar var, kadınlara silah çekilmiş ve insanlar var, insanlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir”

“Bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır” diyen Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir. Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır.”

Tıklayın: Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: 7 kişi katledildi

Tıklayın: Sancar: Bu kaos planının hedefi Kürtler üzerinden bu ülkede ortak yaşamın temellerini yok etmektir

Tıklayın: Kürt kimliğine dönük ırkçı saldırılar devam ediyor