GündemManşet - Yan

Hulki Cevizoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Hulki Cevizoğlu, Ekrem İmamoğlu’na yönelik inceleme hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kendisinin şikayet ettiğini söylemişti. Akçekaya’nın açıklaması sonrasında bir açıklama da Hulki Cevizoğlu’ndan geldi.

“Hulki Cevizoğlu yanılmadı”

İmamoğlu hakkında başlatılan incelemeye ilişkin “Kendi kendilerini şikâyet etmiş olabilirler” diyen Hulki Cevizoğlu, sosyal medyadan yaptığı son açıklamada şunları söyledi:

“Yanılırsam özür dilemesini de bilirim ama Hulki Cevizoğlu yanılmadı. Konuşmamda, bu işin ne kadar saçma olduğunu belirtip 3 olasılık sıraladım ve her üçünün de Eİ’na yaradığını söyledim. Ve şikayetçinin ortaya çıkmasını da sağladım (Ama sonraki gelişmeleri de takip edelim).”

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı’nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na türbede ellerini arkaya bağlamasıyla ilgili başlattığı incelemeyle ilgili konuşan Gazeteci Hulki Cevizoğlu, “Böylesi bir davayla kişinin mağdur etmesi o kişiye puan kazandırır. Kendi kendilerini şikayet etmiş olabilirler” demişti. Cevizoğlu’nun açıklamalarına sosyal medyada tepki yağmıştı.

https://yaziyor.org/2021/05/06/tokatspor-baskani-imamoglunu-ben-sikayet-ettim/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir