DünyaManşet - Yan

Hindistan’da hayatını kaybedenlerin sayısı 200 bini aştı

Hindistan’da son 24 saatte 3 bin 293 kişi hayatını kaybederken, toplam ölüm sayısı da 201 bin 187’ye yükseldi.

Sağlık sistemi çöküşe doğru ilerleyen Hindistan’da son 24 saat içinde kaydedilen Covid-19 vaka sayısı 360 bini aşarken, yaşamını yitirenlerin sayısı 3 binden fazla oldu. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı da 200 bini aştı.

Hindistan’da Covid-19 rakamları

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, ülkede son 24 saat içinde 3 bin 293 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkede yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 201 bin 187’ye yükseldi.

Hindistan’da son 24 saat içinde kaydedilen vaka sayısı da 360 bini aştı ve yeni bir rekora ulaştı. Pandeminin başından beri ülkede virüse yakalananların toplam sayısı ise yaklaşık 18 milyon.

Kayıtlara geçmeyen vaka sayısının daha yüksek olmasından endişe ediliyor.

Hastaneler hasta kabul edemiyor

DW Türkçe’de yer alan habere göre ülkede artan vakalar nedeniyle sağlık sistemi çökmenin eşiğine gelirken, durumun giderek kötüleştiği başkent Yeni Delhi’de birçok hastanenin yatak, ilaç ve cihazların yetersizliği nedeniyle hasta kabul etmediği belirtiliyor.

Kentte yaşamını yitirenlerin cenazelerinin kaldırılması faaliyetleri de sürüyor.

Başkent Yeni Delhi’de Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin cenazelerini taşıyan araçlar, açık hava krematoryumlarına dönüşen parklar ve araç park yerleri önünde kuyruk oluşturdu.

Hindistan’da vaka sayısının bu kadar hızla artmasının nedenleri arasında yeni virüs varyantı B.1.617 gösteriliyor. Ülkedeki vakaların yüzde 60’ında bu mutasyonun görüldüğü belirtiliyor.

https://yaziyor.org/2021/04/28/hindistanda-cenazeler-sokak-ortasinda-yakilmaya-baslandi/
https://yaziyor.org/2021/04/21/hindistanda-22-covid-19-hastasi-oksijen-tankinda-sizinti-nedeniyle-hayatini-kaybetti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir