Gündem

HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu: Zalimlerin korkusu olmaya devam edeceğiz

HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, partisine yönelik kapatma davasına tepki göstererek, “Zalimlerin korkusu olmaya devam edeceğiz” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, partisine yönelik kapatma davasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. “HDP’yi market, HDP’ye oy verenleri de müşteri zannedenler; HDP kapatılırsa, HDP’ye oy verenler bize gelir zannediyorlar ama yanılıyorlar” diyen Kenanoğlu, “Zalimlerin korkusu olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Kenanoğlu, 11 Haziran 2020 günü HDP’nin kapatılması tartışmalarıyla ilgili olarak TBMM’de yaptığı konuşmanın da videosunu paylaştı.

Söz konusu konuşmada, “Hani mahallelerde kötü esnaflar vardır, kıskançtır, fesattır, çekemezdir. Komşusunun yanındaki dükkanı kapatmasını ister. O esnafın kapatılmasını ister ki oradaki müşterilerin kendisine koşacağını düşünür” diyen Kenanoğlu, HDP’nin selefi olan partilerin kapatıldığı fakat HDP’nin üçüncü büyük parti olduğunu belirtti.

“Hala mı aklınız başınıza gelmedi?”

Kenanoğlu, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmanın devamında şunları söyledi:

“Bunlar zannediyor ki HDP bir market, HDP’ye oy verenleri de müşteri zannediyorlar. Yani HDP kapatılırsa oradaki müşteriler bize koşar zannediyorlar. Ya akıllanmadınız mı ya, hâlâ mı aklınız başınıza gelmedi? HEP’i kapattınız, DEP’i kapattınız, ÖZDEP’i kapattınız, HADEP’i kapattınız, DTP’yi kapattınız ve her kapattığınız süreçte de bu siyaset güçlenerek buraya geldi. Bakın burada üçüncü sırada oturuyor bu parti.

“Boşuna hayal kuruyorsunuz”

Yani HDP kapatılarak sıranızın yükseleceğini düşünüyorsanız boşuna hayal kuruyorsunuz. Ya da birileri buralara oturacağını zannediyorsa dışarıdan gazel okuyarak HDP’nin bir milletvekilinin aldığı oyu bile alamayanlar, HDP kapatılınca bu sıralara geleceklerini zannediyorlarsa hayal kuruyorlar. Onlar fesattır, kötü niyetlidir.

“Karşılığını sandıkta alıyorsunuz”

Onların yaptıklarıyla HDP ve HDP siyaseti sadece güçlenir. Çünkü halk bunu çok iyi görüyor. Ve siz ne kadar iftira atarsanız, ne kadar yalan söylerseniz söyleyin bunun karşılığını sandıkta alıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir