GündemManşet - Yan

HDP Genel Merkezi’ne saldırı: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir”

HDP Genel Merkezi’ne düzenlenen saldırı sonra HDP tarafından yapılan açıklamada “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir” denildi.

HDP Genel Merkezi’ne gece saatlerinde üç kişilik bir grup taşlı saldırıda bulundu. HDP’den yapılan açıklamada binayı korumakla görevli polislerin saldırıya engel olmadığını belirtilirken, failin partiyi hedef gösteren iktidar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu söylendi.

“Saldırının azmettiricilerini tanıyoruz”

HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Partimize yapılan saldırının azmettiricilerini tanıyoruz

Dün gece saat 00:05’te Genel Merkez binamız, belli çevreler tarafından yönlendirildiği açık olan 3 kişilik bir saldırgan grubunun saldırısına uğramıştır. Kamera kayıtlarından da anlaşıldığı üzere, iki ayrı noktada binamızı korumakla görevlendirilen polisler saldırıya engel olmadıkları gibi saldırı girişimine adeta yardımcı olmuşlardır. Saldırganların elini kolunu sallayarak, polislerin gözetimi altında partimize saldırması ve halen gözaltına alınmamış olması, saldırının amacının ve hangi güçler tarafından yönlendirildiğinin açık göstergesidir.

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir”

Sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Türkiye’nin üçüncü büyük partisine yönelik gerçekleştirilen bu saldırının faili; kaos ve kargaşadan beslenen siyasi çevrelerdir, partimizi her fırsatta hedef gösteren iktidardır. Mafya ve karanlık ortakları tarafından kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir.

“Saldırı tesadüfi değildir”

Siyaset-mafya ilişkilerinin aleni bir şekilde ortaya döküldüğü bir dönemde, partimize yönelik bu korkakça ve çetavari mafya yöntemleriyle gerçekleştirilen saldırılar tesadüfi değildir. Fakat yine söylüyoruz asla amacına ulaşmayacaktır. Hiçbir güç; partimize saldırarak mafya-siyaset-bürokrasi üçgeninde ortaya çıkan çürümüşlüğü gizleyemez, bu çürümüşlük üzerinden inşa edilen yoksulluğu, yolsuzluğu ve topluma dayatılan çözümsüzlüğü görünmez kılamaz.

“Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız”

HDP; parti binalarını ve varlığını da ülkeye umut veren Üçüncü Yol alternatif siyasetini de sadece savunarak değil, büyüterek yoluna devam edecektir. Ülkeyi bu karanlık, saldırgan zihniyetin insafına terk etmeyeceğiz. Kaos ve kargaşadan beslenen kesimlerin hesaplarını boşa çıkaracak, demokratik siyaset çizgimizdeki ısrarımızla ortak mücadeleyi büyütecek ve Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız.”

https://yaziyor.org/2021/05/12/chpden-soyluya-mehmet-agarin-bakanliginizdaki-yeni-gorevi-nedir/
https://yaziyor.org/2021/05/13/soyludan-sedat-peker-ve-mehmet-agar-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/13/pekerden-soyluya-berat-beye-sen-beni-dusman-etmedin-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir