Manşet - YanMedyaPolitika

MHP krizi sonrası ‘Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni’ belli oldu

Habertürk bünyesinde çalışan gazetecilerin MHP tarafından hedef alınmasıyla başlayan kriz sonrası Habertürk TV’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni belli oldu.

MHP’nin hedef almasının ardından iki ayrılığın yaşandığı Habertürk TV’de Genel Yayın Yönetmenliği görevini, grupta Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kenan Tekdağ’ın üstlendiği belirtildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in, önce Habertürk TV’nin ekran yüzlerinden Ebru Baki’yi, sonra da Baki’ye ekranda destek veren Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’i hedef almasıyla kanalda büyük bir kriz yaşanmıştı.

Olayın ardından Aydemir, Ankara temsilciliği görevinden alınmış ve istifa etmişti. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz ise yaşananlara tepki olarak görevinden istifa etmişti.

Medyakoridoru’nda yer alan habere göre, grupta Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kenan Tekdağ’ın ‘görevi bir süre ben yürüteceğim’ diyerek, kanalın Genel Yayın Yönetmenliği’ni de üstlendi. Görev için başka bir isimle görüşme yapılıp yapılmayacağı konusunda net bir bilgi verilmezken, Tekdağ’ın bir süre bu görevde olacağı iddia edildi.

https://yaziyor.org/2021/05/05/mhp-hedef-gostermisti-haberturk-genel-yayin-yonetmeni-istifa-etti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir