DünyaManşet - Yan

Gazze’de 58’i çocuk 198 kişi hayatını kaybetti

İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’de 58’i çocuk 198 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’de hayatını kaybedenlerin sayısı 198’e yükseldi. Ölenler arasında 58 çocuk bulunduğu belirtildi.

İsrail ile Hamas arasındaki gerilimde ikinci haftaya girerken, Gazze’nin güney bölgelerine elektrik dağıtan santralin zarar gördüğü ve birçok yerleşim yerinde elektrik kesintisi yaşandığı açıklandı. Gazze Şeridi’ndeki Elektrik Dağıtım Şirketi, onarım çalışmalarının sürdüğünü aktardı. 

Gazze’nin kuzeyinde ise İsrail’in saldırıları sonucu bir sünger fabrikasının alev aldığı ve itfaiye görevlilerinin bölgeye sevk edildiği belirtildi. 

“Evlerine roket yağan çocuklar nereye kaçacak?”

İngiltere merkezli Çocukları Kurtarın Vakfı (Save the Children), neredeyse her saat başı Gazze’de üç çocuğun yaralandığını kaydetti. “Uluslararası toplum harekete geçmeden önce daha kaç kişinin ailesini kaybetmesi gerekiyor?” ifadelerini kullanan vakfın Filistin direktörü Jason Lee, “Evlerine roket yağan çocuklar nereye kaçacak?” dedi. 

366 çocuk yaralandı

Lee, sığınacak hiçbir yeri olmayan çocukların ‘sonu görünmeyen bir cehennemde yaşadığını’ söyledi. Çocukları Kurtarın Vakfı, Gazze Şeridi’nde 366 çocuğun yaralandığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir