GündemSon 24 Saat

‘Eşcinsel’ bahanesiyle bir kişiyi öldüresiye döven Fırat Kaya’nın cinsel istismar dahil 30 suç kaydı varmış

Sosyal medyada Fırat Delikanlı olarak bilinen Fırat Kaya adlı erkek, Kocaeli’nde,“Eşcinsel” olduğu bahanesiyle işitme engelli E.E.’ye uyguladığı şiddeti sosyal medya hesabından paylaşıldı. Tepkiler yağınca soruşturma başlatılan Fırat Kaya’nın 30 ayrı suçtan sabıkası olduğu ve şiddet uyguladığı bir kadının hastanede tedavi gördüğü ortaya çıktı.

Şiddet faili Kaya’nın yaptığı paylaşımın ardından sosyal medyada tepkiler yükseldi. Kullanıcılar, Fırat Kaya’nın tutuklanması için yüzlerce paylaşımda bulundu. #FıratDelikanlıTutuklansın etiketi kısa sürede TT oldu.

Savcılık soruşturma başlattı

Aydın Baro Başkanlığından konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, olayın Aydın’da yaşanmadığı soruşturmanın Kocaeli’nde devam ettiği belirtildi.

Fırat Kaya hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından soruşturma başlattı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olaydan sonra kayıplara karışan Fırat K’yi gözaltına aldı.

Fırat Kaya kayıplara karıştı

Yüzde 50 engelli E.E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Fırak Kaya, kayıplara karıştı. Polisin her yerde aradığı Fırat Kaya’dan şikayetçi olan E.E.’nin ifadesi ortaya çıktı.

Şiddete uğrayan E.E’nin ifadesi

E.E., ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Aydın’da yaşıyorum. Benim gibi işitme engelli olan Fırat’ı da Aydın’dan tanıyorum. 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit’e gelmemi hediyelik eşya işi olduğunu belirtti. Ben de işsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı’na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat’ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik. Burada Fırat bekliyordu. Oturduk sohbet ettik. Sonra hediyelik eşyaları bana verdi. Ben de hemen kafe önünde satışı gerçekleştirdim. 150 lira kazandım. Fırat’la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan aynı zamanda işitme engelli olan 4 kişiyle birlikte araçla dağ evine gittik. Toplam 6 kişiydik. Alkol aldık. Sonra ben kazancım olan yarı parayı Fırat’tan istedim. Fırat’ın yanında bulunan kişi vermiyoruz dedi. Sonra küfür etmeye başladı.”

Bu sırada araya giren Fırat Kaya’nın kendisine yaklaşık 5 yıl önce sosyal medyada çıkan çıplak fotoğraflarını gösterdiğini söyleyen E.E.,”‘Sen ne yapmaya çalışıyorsun’ dedi. Ben de Fırat’a kıskanıyor musun, benim kardeşim misin bana karışıyorsun dedim. Bu sırada orada bulunanlardan biri arkamdan kafama bir şeyle vurdu. Daha sonra hepsi bana vurmaya başladı. Hatta biri kemer çıkarıp, onla da vurmaya başladı. Kanlar içerisinde kaldım. O an fotoğraflarımı çektiler. Sonra araca bindirip otogarda indirdiler. Ancak param yoktu. Aydın’a dönemiyordum. Güvenlikçilere giderek durumu anlattım. Onlarda ambulans çağırdılar. Hastaneye götürüldüm. Sonra da polisler geldi. Diğerlerinin adlarını bilmiyorum ama Fırat Kaya’dan şikayetçiyim” dedi.

Yaralama, gasp,cinsel istismar

Öte yandan Fırat Kaya’nın poliste yaralama, tehdit, gasp, dolandırıcılık ve cinsel istismar gibi suçlardan 30 kaydı olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir