Manşet - YanPolitika

Erkan Baş, Ruhsar Pekcan hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, görevden alınan Ruhsar Pekcan hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu belirterek, “Bu hırsızlığın takipçisi olacağız” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM’de düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında da suç duyusunda bulunulduğunu açıkladı.

“Türkiye İşçi Partisi olarak milyonlarca emekçinin sesini meclise taşımak için elimizden geleni yaptığımız gibi, devleti yandaşlarıyla doldururken halkımıza büyük acılar yaşatan AKP’nin suçlarını görünür kılmaya ve tüm yurttaşlarımızca bilinmesini sağlamaya çalışıyoruz” diyen Baş, Pekcan hakkında şunları söyledi:

“9 milyon lirayı cebe indiren Ruhsar Pekcan’dan söz ediyorum”

“Bakanlardan biri oldukça görkemli bir şekilde veda etti görevine. Hani hırsızlık bir bağımlılıksa deyim yerindeyse ‘altın vuruş’ yapıp gitti. Gider ayak halkın birikimlerini eşiyle birlikte işlettiği şirket aracılığıyla bir güzel cebe indirdiği ortaya çıktı! Sonra da öylece gitti.

Beş litrelik dezenfektanı aracı kuruluşa 100 liradan satarken devlet kurumuna 175 liradan satan, Ticaret Bakanlığı’nı dolandıran Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan söz ediyorum. 9 milyon lirayı kaşla göz arasında, tıpkı çalışma arkadaşı Süleyman Soylu’nun da dediği gibi ‘Ooooh, ooooh’ diyerek cebe indiren Ruhsar Pekcan’dan söz ediyorum. İşte halkın birikimleri bunlara emanet.

“Bu hırsızlığın takipçisi olacağız”

Çalıp çırpıyorlar; kendilerini, eş-dost akrabayı yandaşı zengin ediyorlar, sonra kaçıp gidiyorlar. Yok öyle yağma, her ne kadar yargının içinde bulunduğumuz dönemde Saray’ın Hukuk İşleri Dairesi gibi çalışıyor olduğunu bilsek bile, Türkiye İşçi Partisi bugün Ruhsar Pekcan hakkında suç duyurusunda bulundu. Bugün mahkemelerin vereceği karardan bağımsız olarak tarih önünde not düşüyoruz. Bu hırsızlığın takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

Er ya da geç bunların hukuk önünde de hesap vereceğinden hiç kuşkumuz yok. Kendi çalıştıkları bakanlığa utanmadan mal satıyorlar, utanmadan pahalıya satıyorlar, ondan sonra da ‘hadi bana eyvallah’ diyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Hiç lafı eğip bükmeyelim, olanı dosdoğru söyleyelim. 1-Hesap sorulacak, 2-el koyulacak. 3-halka dağıtılacak.”

https://yaziyor.org/2021/04/21/gorevden-alinan-ruhsar-pekcandan-aciklama/
https://yaziyor.org/2021/04/25/pekcanin-sirketinin-1-4-milyon-tl-yatirim-destegi-aldigi-ortaya-cikti/
https://yaziyor.org/2021/04/20/ticaret-bakanligi-pekcanin-esinin-sirketinden-dezenfektan-alindigini-dogruladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir