GündemPolitikaSon 24 Saat

Eren Keskin: Herkesin yolu birgün kapımıza düşer

İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’ın bu sabah gözaltına alınmasına ilişkin İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin “Öldürüldük, tutuklandık, bombalandık ama susmadık. Unutmayın, herkesin yolu birgün kapımıza düşer” açıklamasında bulundu.

İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı Türkdoğan’nın gözaltına alınmasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren İHD Genel Merkezi tarafından yapılan paylaşımı alıntılayarak twitter hesabında paylaştı.

Keskin bir başka paylaşımında da “Sadece, barışı ve insan haklarını savunmuş bir insan.. AB den, ‘endişelenmesi’ umudu içindeyiz. Hadi, biraz endişe.., O bize yeter” dedi.

İHD’den açıklama: İnsan hakları savunucularına yönelik baskının açık örneğidir

Öte yandan İHD de Türkdoğan’ın gözaltına alınmasına dair bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, “Eş Genel Başkanımız Öztürk Türkdoğan bu sabah gözaltına alındı. Gerekçesi hakkında henüz bilgimizin olmadığı bu operasyon insan hakları savunucularına yönelik baskının son ve açık bir örneğidir. Süreç hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz” dendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Garê operasyonu ve 13 kişinin ölümüne ilişkin Meclis’te yaptığı konuşmada İnsan Hakları Derneği’ni (İHD) hedef alarak “Canı çıkasıca dernek” ifadesini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir