GündemManşetPolitikaSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Erdoğan’ın yarınki AKP grup toplantısı iptal edildi

AKP TBMM Grup Başkanlığı, AKP’nin yarın (23 Mart) yapılacak grup toplantısının iptal edildiğini açıkladı. İptale ilişkin gerekçe açıklanmadı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise Erdoğan’ın Brüksel’de düzenlenecek NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak için 23- 24 Mart’ta Belçika’ya gideceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de düzenlenecek NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak amacıyla 23- 24 Mart 2022 tarihlerinde Belçika’yı ziyaret edeceklerdir. Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı Zirve’de, NATO’nun caydırıcılık ve savunma yapılanmasının güçlendirilmesine yönelik tedbirler gözden geçirilecektir. Zirve toplantısında ayrıca, haziran ayında düzenlenmesi planlanan Madrid Zirvesi’ne giden süreçte İttifakın geleceğini şekillendirmek üzere atılacak adımlar ve alınacak kararlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Zirve marjında katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla görüşmeler gerçekleştirmeleri de planlanmaktadır” denildi. 

Davutoğlu, Furkan vakfı müdahalesine ilişkin beklemede olduğunu açıkladı

Öte yandan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Furkan Vakfı üyelerine yönelik polis müdahalesini destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama beklediğini söyledi. Erdoğan’ın açıklama yapması için iki gün bekleyeceğini söyleyen Davutoğlu “2 gün daha bekleyeceğim ve Sayın Erdoğan 2 gündür sessiz. Eğer başka bir ülkede bu yaşanmış olsaydı ya da muhalefetten bir belediyenin zabıta memuru herhangi bir başörtülüye herhangi bir söz söylemiş olsaydı herhalde yeri göğü inletirdi. Sayın Erdoğan, sizden Sayın Bahçeli ile aynı minvalde düşünüp düşünmediğiniz konusunda net bir açıklama bekliyoruz. Bu tablo doğru mudur? Bu tablo meşru mudur? Bu tablo sizin içinize sindi mi? Yarınki grup toplantınızı sadece bu perspektifle dinleyeceğim ve ona göre perşembe günü kamuoyumuza önemli açıklamalarda ve çağrılarda bulunacağım.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir