Gündem

Enver Aysever gözaltına alındı

Gazeteci – Yazar Enver Aysever, bu sabah karakolda verdiği ifade sonrası hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Enver Aysever, Twitter’da paylaştığı bir karikatür nedeniyle açılmış olan bir soruşturmayla ilgili olarak bu sabah karakolda ifade verdikten sonra hakkında Çerkezköy Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilmiş bir yakalama kararı olduğu belirtilerek gözaltına alındı. 

Gözaltına alındıktan sonra önce Şehit Hayrettin Yıldırım Örnek Karakolu’na götürülen Aysever, sağlık kontrolleri için hastaneye sevk edildi. Aysever daha sonra Anadolu Adliyesi’ne götürüldü. 

Cumhuriyet Gazetesi’nin telefonla ulaştığı Aysever, sağlık durumunun iyi olduğunu ve gözaltı süreci boyunca herhangi bir olumsuzluk yaşamadığını belirtti.

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlaması

Enver Aysever’in avukatı Özge Demir ise suçlamanın detayları hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, Çerkezköy Sulh Ceza Hakimliği’nin 20 Mart 2020 tarihinde Aysever’in Twitter da yaptığı bir paylaşımla ilgili olarak ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasında bulunduğunu, bununla ilgili olarak ifadesini almak üzere bir yakalama kararı olduğunu öğrendiklerini belirtti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir