Gündem

Emin Şenyaşar ‘adalet nöbeti’ne devam ediyor: “Bu zulmü artık kaldıramıyorum”

AKP’li Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumalarının saldırısında iki oğlu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar, saldırılardan yaralı kurtulan tutuklu oğlu Fadıl’ın duruşması yapıldığı sıralarda adliye önünde ‘adalet nöbeti’ni sürdürdü.


Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar’ın saldırılarda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar ile Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattığı nöbet 25’inci gününde devam ediyor.

Ferit Şenyaşar, iş yerlerinde gerçekleşen saldırılar sonucu dört kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7’nci duruşmasına katılmak üzere Malatya’ya giderken, nöbetini yine saldırılarda yaralanan diğer kardeşi Mehmet Şenyaşar devraldı.

“Çalmadığımız kapı kalmadı”

Duruşmanın başladığı saatte oğlu Mehmet Şenyaşar ile Urfa Adliyesi önünde adalet arayışında olan anne Emine Şenyaşar, duruşmadan karar çıkmasını beklediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Oğlum Fadıl üç yıldır suçsuz yere tutuklu, serbest bırakılmasını istiyorum. Oğluma 150 yıl ceza istiyorlar. 25 gündür burada sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Birçok kez engellendik ama yine de her seferinde buraya geldik. Dün gerçekleşen saldırıda oğlum Ferit gözlerimin önünde yerlerde sürüklendi. Çalmadığımız kapı kalmadı, en son burada oturduk ama bizi buradan da kovuyorlar. Çocuklarımı katledenler serbest, bizi değil katliamı yapanları engellemeleri gerekirdi. Biz adalet istiyoruz.”

“Bu zulmü artık kaldıramıyorum”

Malatya’da devam eden dava duruşmasına katılmama nedenini, “Yıldız ailesinden kişiler beni rahatsız ediyor” diye açıklayan Şenyaşar, şöyle devam etti:

“Bu zulmü artık kaldıramıyorum, artık oğlum bırakılsın. Üç yıldır tek bir odada tutuluyor. Kim çocuklarımı öldürdü? Hem bu dünyada hem de ahirette Yıldız ailesinden şikayetçiyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir