GündemManşet - Yan

Emekçiye ölüm, ‘iş insanı’na özel uçak!

Aslı Özkısırlar geçtiğimiz günlerde hastanede yer bulamadığı için hayatını kaybederken, iş insanı Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen özel uçakla İstanbul’a getirildi.

Azerbaycan’da Covid-19’a yakalanan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliği (GAİB) Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyes Surur Aydın, tedavisinin devamı için Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

Tayyip Erdoğan ve Fahrettin Koca’ya teşekkür!

Gülle, şunları söyledi:

“İhracat faaliyetleri kapsamında bulunduğu Bakü’de koronavirüse yakalanan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği YK üyesi Sayın Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Gaziantep’e getirildi

İhracat ailemizin değerli fertlerinden Sn. Aydın’a acil şifalar dilerken; ‘Yol ve kader arkadaşım’ dediği ihracatçıları bir defa daha yolda ve darda bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarına da teşekkürü borç bilirim.”

https://yaziyor.org/2021/04/05/hastanede-yer-bulamadigi-icin-hayatini-kaybeden-asli-ozkisirlar-anildi/
https://yaziyor.org/2021/04/03/ucak-ambulansla-londradan-getirilen-hasta-akpnin-avrupadaki-derneginini-baskani-cikti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir