GündemManşet - YanTüm Haberler

Ekrem İmamoğlu’ndan Tanju Özcan’a tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mülteciler hakkındaki söylemleriyle gündeme gelen Tanju Özcan hakkında soruya yanıt verdi, “O tür söylemleri kabul etmiyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mültecilerle ilgili açıklamaları nedeniyle gündemde olan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında konuştu. İmamoğlu, mültecilere faturaların 10 kat pahalı olacağını söyleyen Özcan’ın ifadeleri hakkında “O tür söylemleri kabul etmiyorum” ifadesini kullandı.

Tıklayın: Bolu Belediye Başkanı Özcan muradına erdi; mülteciler fazladan fatura ödeyecek

“18-19 milyona hizmet ediyoruz”

Gazete Duvar’ın DW Türkçe’den aktardığına göre İstanbul’daki göçmenlere ilişkin olarak Birleşmiş Milletler (BM) ile iş birliği yaptıklarını söyleyen İmamoğlu, “Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsur, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz” dedi.

Tıklayın: CHP’li Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı

“Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor”

İmamoğlu, “Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir