Manşet - YanSağlık

DSÖ: Geçtiğimiz hafta 5,2 milyondan fazla vaka bildirildi

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, günlük basın toplantısında güncel koronavirüs verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, düzenlediği basın toplantısında pandeminin gidişatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Küresel kaynakların adil ve eşit bir şekilde paylaşılması çağrısında bulunan Ghebreyesus, “Eğer elimizdeki araçları tutarlı ve eşit şekilde kullanırsak, bu salgını aylar içinde kontrol altına alabiliriz” dedi.

25-59 yaş arasına dikkat çekti

Covid-19’un çok daha bulaşıcı olan yeni mutanrları nedeniyle ağırlıklı olarak 25-59 yaşları arasında yayıldığını ifade eden Ghebreyesus, “Muhtemelen oldukça bulaşıcı türlerin ve genç yetişkinler arasında artan sosyal karışımın bir sonucu olarak 25 ila 59 yaş arasındaki insanlar arasındaki enfeksiyonlar ve hastaneye yatışlar endişe verici bir oranda artıyor” dedi.

“Geçtiğimiz hafta 5,2 milyondan fazla vaka bildirildi”

Küresel can kaybına değinen Ghebreyesus, “Geçtiğimiz hafta, yeni Covid-19 vakaları art arda sekizinci haftada arttı ve 5,2 milyondan fazla vaka bildirildi. Şu anda DSÖ’ye 3 milyondan fazla ölüm bildirildi. 1 milyon ölüme ulaşmak 9 ay sürdü, 4 ayda 2 milyona, 3 ayda 3 milyona ulaştık” dedi.

https://yaziyor.org/2021/04/19/covid-19un-cift-mutant-varyanti-ingilterede-de-goruldu/
https://yaziyor.org/2021/04/17/brezilyada-ortaya-cikan-koronavirus-mutasyonu-mutasyona-ugradi/
https://yaziyor.org/2021/04/18/israilde-normallesme-adimlari-maske-zorunlulugu-kalkti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir