Manşet - YanTüm HaberlerYaşam

Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için sel uyarısı

Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde 82 kişi hayatını kaybederken yeni bir uyarı daha yapıldı. Meteoroloji, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için sel uyarısında bulundu.

Meteoroloji, Karadeniz’deki sel felaketinin etkileri hala sürerken; Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için sel uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce; Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin, Erzincan, Ağrı, Erzurum, Kars ve Ardahan’da gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtilerek, oluşabilecek sel, su baskını ve yıldırımlara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

11.00-19.00 arasına dikkat

Meteoroloji’nin açıklaması şöyle:

“Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimleri) ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda (Erzincan’ın doğusu, Ağrı’nın kuzeyi, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri) bugün beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Ayrıca, gök gürültülü sağanak yağışların saat 11.00-19.00 arasında etkili olacağı tahmininde bulunuldu.

Yerel yönetimlere uyarı

Meteoroloji’nin paylaşımında yerel yönetimlerinin sosyal medya hesapları etiketlenerek dikkatli olunması istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir