GündemManşet - Yan

DEVA Partisi binasına saldırı: 3 gözaltı

DEVA Partisi Hassa İlçe Teşkilatı’na 12 Mayıs günü saldırı düzenlendiği ve 3 kişinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Hatay Hassa İlçe Teşkilatı’na sokağa çıkma yasağının olduğu 12 Mayıs Çarşamba günü bir saldırı düzenlendi. Olaya dair konuşan DEVA Partisi Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun, saldırının göz korkutmak amacıyla yapıldığını, şu ana kadar 3 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

“Tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı”

Gazete Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre masa, sandalyeler ve camların kırıldığını belirten Coşkun, “12 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gündüz saatlerinde Hassa İlçe Teşkilat binamızda görevli arkadaş yokken kapıyı zorlayarak içeri giren 3 kişi Türk bayrağı, parti flamalarını yerlere atarak, üzerinde sigara söndürdü. Ali Babacan’ın fotoğrafı yırtıldı. Binaya yakın yerde MOBESE kamerası ve kaymakamlık kamerasından tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Hâlâ gözaltındalar mı bırakıldılar mı bilmiyorum” dedi.

Sabit Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kadar kameranın olduğu bir yerde yapanların yakalanmaması imkânsız. Bu işin arkasında kim varsa düşünmüştür zaten. Olay savcılığa intikal etti. Gözdağı vermek için yapılan bu saldırının peşini asla bırakmayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir