KadınManşet - YanSon 24 Saat

Deniz Poyraz’ın cenazesi evine götürüldü

HDP’nin İzmir İl Örgütü’ne yapılan saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın cenazesi, mezarlıklar müdürlüğünden alınarak, aile evine götürüldü.  Cenazenin başında ağıt yakan Fehime Poyraz “Benim kızıma ne işkence çektirdiyse, Allah ona da versin” diye feryat etti.

İzmir’de Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın ailesi, yakınları ve partililer, cenazeyi almak üzere Konak ilçede bulunan Tepecik Mahallesi’ndeki Mezarlıklar Müdürlüğü’ne geldi. Dini vecibeleri yerine getirilen Poyraz’ın tabutunun başında ağıtlar yakıldı.

Annesi: Ne mutlu bana ki Deniz’in annesiyim

Mezarlıklar Müdürlüğü önünde ağıt yakan annesi Fehime Poyraz, “Benim kızıma ne işkence çektirdiyse, Allah ona da versin. Nasıl içim yandıysa, onun annesinin içi de yansın. Hayatta kimseye beddua etmedim ama içim yandı, onun annesinin içi de yansın. Denizler ölmez, Deniz gitti, binlerce Deniz gelecek. Ne mutlu bana ki Deniz’in annesiyim. Bir kadına o kadar işkence yapılır mı? Faşist. Senin kızıma ne hakkın vardı. Allah belanı versin, derman bulamayasın inşallah” dedi.   

Tabutu kadınlar omuzladı

Mezarlıklar Müdürlüğünden kadınlar tarafından omuzlanan Poyraz’ın tabutu, zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde aile evinin bulunduğu Bağkuyu Mahallesi’ne götürüldü. Poyraz’ın cenazesini mahalle girişinde karşılayan yüzlerce kişi, “Şehit namirin” sloganlarıyla aile evine doğru yürüyüşe geçti. Poyraz’ın cenazesinin getirildiği aile evinin önünde bir toplanan kitle, sık sık “Denizler ölmez” sloganları attı. Kitle, daha sonra anne Fehime Poyraz ile birlikte cenaze töreninin düzenleneceği Kadifekale Camii’ye doğru yürüyüşe geçti.    

Poyraz, saat 17.00’de Kadifekale Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda defnedilecek.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir