GündemManşet - YanPolitika

Davutoğlu: Yıldırım, Albayrak ve Soylu birbirini yemeye çalıştı

Ahmet Davutoğlu, AKP’de olduğu dönemde yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu’ya cevap verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının ardından Habertürk’te canlı yayında açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran 2015’deki seçimin ardından CHP’yle koalisyon kurmak istediğini ve bakanlara, “Hepinizin odalarınızda neler konuştuğunu dinletiyorum ve biliyorum” dediğini iddia etmişti.

“Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dışında olamaz”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında Soylu’nun iddialarına yanıt verdi. Davutoğlu, Soylu’nun o dönemde kendisinin görevden alınması için bir kumpas kurduğunu itiraf etmiş olduğunu söyledi. Davutoğlu, Küçükkaya’nın ‘Belki Cumhurbaşkanı’nın haberi yoktu’ yorumu üzerine ise “Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dışında olamaz” dedi.

“Soylu alçakça iftira atıyor”

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Ben arkadaşlarımı dinletmek gibi bir alçaklık yapmadım ama Soylu alçakça iftira atıyor. Elinde polis, istihbarat var, gerekirse MİT’e başvursun, araştırılsın. Kendinden önceki İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atıyor aynı zamanda, çünkü ben dinleteceğim, Erdoğan’ın haberi olmayacak öyle mi… Cumhurbaşkanı’na nasıl mesaj gönderiyor görüyor musunuz, 17-25 Aralık’taki para sayma makinesini gündeme getirerek.

“Binali Yıldırım, Berat Albayrak ve Süleyman Soylu bana karşı komplonun ortağı”

Soylu, dönemin başbakana kumpas kurduğunu itiraf etti. Binali Yıldırım, Berat Albayrak ve Süleyman Soylu bana karşı komplonun ortağı. Üçü birbirini yemeye girişti, meydan mafyaya kaldı. Mustafa Şentop bana gelip Soylu’nun partinin kimyasını bozmaya çalıştığını söyledi.”

Faili meçhul tartışması

Soylu’nun “faili meçhul yok” yönündeki iddialarına dair de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, “Van’da helikopterden köylü atıldı, terörle böyle mi mücadele edilir. Kürt vatandaşlarımızın kalbini kırarak terörle mücadele edilmez Soylu’nun yaptığı gibi.”

https://yaziyor.org/2021/05/26/selahattin-demirtas-ey-soylu-buldugun-iki-itirafci-beyani-bizim-terorist-olmamiza-yetiyor-da-senin-bizzat-koruma-verdigin-adam-cikip-ifsada-bulununca-bos-isler-mi-oluyor/
https://yaziyor.org/2021/05/26/soylunun-danismani-yandas-medyayi-hedef-aldi-icimizdeki-beyinsizler/
https://yaziyor.org/2021/05/21/soylunun-danismanin-eski-tweetleri-ortaya-cikti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir