Son 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır’ın hakemliği bıraktığını ve eğitmen olarak görev yapacağını duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır’ın hakemliği bıraktığını açıkladı.

Bein Sports’a açıklama yapan Büyükekşi, Bolu’daki seminerde Çakır’ın hakemliği bırakma talebini ilettiğini aktardı.

Büyükekçi, “Az önce yönetim kurulu toplantısını bitirip geldik, daha yarım saat önce karara vardığımız bir konu var. Cüneyt Çakır yurt dışından birçok teklif aldığından bahsetti ancak bize söylediği, ‘Ben Türkiye’nin bana sağladığı şartlarla hakemlik kariyerime başladım, hakemlik kariyerimi de Türkiye’de sonlandırmak istiyorum’ dedi. ‘Bundan sonraki dönemde de alt kategorideki hakemlere eğitim vermek ve yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum’ dedi” şeklinde aktardı.

Hakem eğitmeni oldu

Çakır’ın eğitmenlik yapmak istemesini çok değerli bulduklarını dile getiren Büyükekşi şöyle devam etti: “Bu isteğini hem Merkez Hakem Kurulumuz hem de ben ve yönetim kurulumuz da son derece uygun gördük. Çünkü bu motivasyon bizim için son derece önemli. Hep hakem eğitimi için yurt dışından hocalar getirdik. Bu defa yerli ve en başarılı hakemlerimizden birisini, kendi değerimizi hakem eğitmeni olarak atadık.”

Çakır için jübile maçı düzenlemek istediklerini söyleyen Büyükekşi, “Cüneyt Çakır çok önemli bir değerimiz. Türkiye’yi 2 defa Dünya Kupası’nda, 3 Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti. Üst üste katıldığı bu 5 turnuvada yarı final seviyesinde maç yönetme başarısı gösterdi. Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Biz de hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle de hocamıza çok teşekkür ediyorum, bundan çalışmasında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir