GündemSon 24 SaatTüm Haberler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cumhurbaşkanı danışmanı Hümeyra Şahin’le evlendi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kültür- Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin ile evlendiler.

İstanbul’da gerçekleşen nikahta Oktay ve Şahin’in şahitleri Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan oldu.

Nikah törenine çiftin ailesi ve yakınları da katıldı.

Fuat Oktay kimdir? Kaç Yaşında

1964 yılında Yozgat’ın Çekerek ilçesinde doğan 58 yaşında. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990 yılında, ABD’de otomotiv sektörünün merkezi Detroit’teki Wayne State Üniversitesi’nde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yüksek lisans programlarını tamamladı.

Beykent Üniversitesinde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yaptı.

9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’nin ilk Türkiye cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atandı.

Özel hayatı

2011’de ayrıldığı eşinden üç çocuğu olan Oktay Temmuz 2022’de Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu üyesi ve cumhurbaşkanı danışmanı olan Hümeyra Şahin ile nişanlandı.

Hümeyra Şahin kimdir?

İstanbul’da 1976 yılında doğan Havva Hümeyra Şahin, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda master yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir