GündemKadın

Cezaevinden izinli çıkan Besat Doğan, boşanma aşamasında olduğu kadını katletti

Alanya’da Rabia Doğan isimli kadın, kendisini takip ederek ateş açan boşanma aşamasında olduğu Besat Doğan tarafından öldürüldü.

Antalya Alanya’da, işlediği suç nedeniyle 4 yıldır bulunduğu cezaevinden koronavirüsü sürecinde izinli olarak çıkan Besat Doğan isimli erkek, boşanma aşamasında olduğu Rabia Doğan ve H.B. adlı erkeğin bulunduğu 07 HAM 27 plakalı motosikleti, dün gece otomobiliyle takibe aldı.

Kısa süren takip sonrası Besat Doğan, hareket halindeki motosikleti kullanan H.B. ve Rabia Doğan’a tabancayla ateş etti. Devrilen motosikletteki Rabia Doğan ve H.B. yaralanırken, Besat Doğan ise kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılardan Rabia Doğan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, H.B. ise ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Polis, olayından ardından kaçan Besat Doğan’ın saldırıda kullandığı tabancayla birlikte yakaladı. Olay yerinde yapılan incelemede ise 6 boş mermi kovanı bulundu.

Vücudunun çeşitli yerlerine 5 mermi isabet eden Rabia Doğan, gece doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. H.B.’nin ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir