Son 24 SaatTüm Haberler

Bolu’daki zehirlenme vakalarının araştırılmasını AKP ve MHP’li meclis üyeleri reddetti

Bolu’nun Yuva köyünde meydana gelen zehirlenme vakalarıyla ilgili CHP meclis üyelerinin araştırma komisyonu kurulmasıyla ilgili verilen önerge AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Bolu Belediyesi’nin dün gerçekleşen İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı’na Çaydurt Yuva köyünde yaşanan zehirlenme olayı tartışmaları damga vurdu.

Bolu Gündem‘de yer alan habere göre CHP’li meclis üyeleri Bedri Pehlivan, Erdal Tombak, Erhan Beykoz, Alaattin Karaduman ve Eyüp Beşli’nin Yuva köyü ile ilgili sundukları iki önerge AKP ve MHP tarafından reddedildi.

CHP, Yuva köyünde meydana gelen zehirlenmelerin araştırılması için bir komisyon kurulmasını, komisyonun yapacağı çalışmaların neticesinde meclisİ bilgilendirmelerini isteyen bir önerge sundu. Bolu merkez köylerinde mevcut su depolarının tamamının, Bolu Belediyesi tarafından yenilenmesi taahhüdünü İl Genel Meclisi’nde sunan CHP Meclis üyeleri, yaklaşık 10 milyon lira olan bu yatırımın önünü açmak adına meclisin gerekli kararı almasını istedi. Ancak önerge AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

AKP’li İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ise önergeler reddedildikten sonra meclisi terk etti.

Bunun üzerine önergeyi sunanlardan olan CHP’li meclis üyesi Erhan Beykoz, “Burası Yaşar Yüceer’in çiftliği değil. Kafana göre burada siyaset yapamazsın. Bunu da mı dış güçler yaptı? Orada yaşanan bir ölüm var. Vicdanınız yok mu sizin? Allah’tan korkmaz mısınız?” diye tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir