GündemManşet - Yan

Boğaziçi öğrencilerine çikolata dağıtan Volkan Gazioğlu, Melih Bulu’nun yardımcısı oldu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin okul içinde devam eden eylemleri sırasında öğrencilerin yanına giderek çikolata ikram eden kişi, ‘Rektör Danışmanı’ olarak atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Ünversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya karşı eylemler sırasında kendisini Bulu’nun arkadaşı olarak tanıtan ve öğrencilere çikolata dağıtmak isteyen Volkan Gazioğlu rektör danışmanı olarak atandı.

Ne olmuştu?

‘Kayyum rektör’ karşıtı eylem sırasında elinde çikolata paketiyle rektörlük binasından çıkıp öğrencilerin yanına gelen kişi, çikolataları öğrencilere ikram etmişti. İkramı geri çeviren öğrenciler ise duruma tepki göstererek rektör Melih Bulu’ya karşı yapılan protestolar sırasında tutuklanan arkadaşlarını hatırlatmıştı.

Öğrenciler o anları, ‘Boğaziçi Direniyor’ isimli Twitter hesabından “Kayyumluk binasından çıkıp kendini Melih Bulu’nun arkadaşı olarak tanıtan kişi öğrencilere çikolata vermeye çalıştı. Daha bugün tutuklanan arkadaş sayımız 11’e yükselirken bu ne pişkinlik? Çikolata değil #Arkadaşlarımızıİstiyoruz ve mücadelemiz ile alacağız!” ifadeleriyle paylaşmıştı.

https://yaziyor.org/2021/04/20/bogazici-universitesinde-koltuklari-4-kisi-paylasiyor/
https://yaziyor.org/2021/04/19/bogazici-eylemleri-97-ogrenci-hakkinda-dava-acildi/
https://yaziyor.org/2021/03/31/evrensele-bogazici-haberi-nedeniyle-ilan-kesme-cezasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir