GündemManşet - Yan

Ali Babacan: Kore’de yediğim yemeği kredi kartımdan ödedim

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamasına yanıt veren Ali Babacan, “Kore’de yemek’ diyorlar. Tamamını şahsi kredi kartımdan ödemişimdir” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın sosyal medya paylaşımına yanıt verdi.

Katıldığı bir televizyon programında Varank’ın açıklamasını cevap veren Babacan, “Şahsi masraflarımla kamu masrafları hep iki ayrı hesapta yürümüştür. ‘Kore’de yemek’ diyorlar. Tamamını şahsi kredi kartımdan ödemişimdir. Bu incelikleri bilmiyorlar. Devlet malıyla şahsi mal karışmış” dedi.

‘İsraf’ tartışması

Daha önce Bakan Varank, Babacan’ın katıldığı bir programda sarf ettiği “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için ‘Fren Ali’ demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı” sözlerine Twitter’dan yanıt vermişti.

Varank, yaptığı paylaşımda “Busan’da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir