PolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

AKP’li Belediye başkanına ayrıcalık: Başhekim makamına giderek aşı yaptı

Aşı için milyonlarca yurttaş sıra beklerken devlet hastanesinin başhekimi AKP’li Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın makamına gelerek aşı yaptı. Daha önce Covid-19’a yakalanmış olmasına rağmen aşı yaptırması da dikkat çekti.

Oğuzlar İlçe Belediye Başkanı AK Partili Muzaffer Yıldırım, korona virüsü (Covid-19) aşısını belediye başkanlık makamında yaptırdı. Yıldırım’ın aşısını 26 Mart’ta Oğuzlar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Feyza Betül Yıldız ile sağlık personeli Murat Karaman makamına giderek yaptı.

Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, geçen ay korona virüse yakalanmıştı. 48 yaşındaki Yıldırım’ın makamında Oğuzlar Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Feyza Betül Yıldız ve bir sağlık görevlisine aşı yaptırması tepki çekti.

Aşı yaptığı öğrenilen Yıldırım’a sosyal medyadan pek çok tepki geldi. Bazı yurttaşlar 48 yaşındaki Oğuzlar İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım için “Ne özelliği varda makamda başhekimi ayağına çağırıp kendisine aşı yaptırıyor?” diye tepki gösterirken, DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Oğuz Vargeloğlu da “25/10/1972 doğumlu olması ve Covid geçirmesine rağmen AKP’li Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ‘sıram geldi’ diye aşı oluyor ve bunu sosyal medyasından utanmadan paylaşıyor… 60 yaş üstü vatandaşımız aşı olamazken bu zat neden oluyor? Bu muhteremin özelliği ne de makamında aşı oluyor?” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir