GündemManşet - YanPolitikaSon 24 Saat

AKP ‘Yalan üretim merkezi’ni sildi

AKP’nin CHP’yi eleştirmek için hazırladığı ve 128 milyar dolar nerede sorusunu yanıtlamaya çalıştıkları çizgi film partinin resmi hesaplarından silindi. Hazırlanan video ‘CHP propagandası’ yapmakla eleştirilmişti.

AKP, “128 milyar dolar nerede” sorusuna yanıt olarak yayımladığı “Yalan üretim merkezi” suçlamasını içeren çizgi filmi sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

Alay konusu olmuştu

Soruyu açık ve net şekilde yanıtlamaktan kaçınan AKP, konuyu gündeme getiren CHP’yi yalancılıkla suçlamıştı. Bu suçlamayla AKP’nin sosyal medya hesaplarından “Yalan üretim merkezi” başlığıyla bir video paylaşılmıştı. Video twitterda bir çok kullanıcı tarafından “resmi hesaplarından CHP propagandası yaptılar” şeklinde alay konusu olmuştu.

Çizgi film formatında hazırlanan propaganda videosunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak karikatürize edilmişti. Muhalefetin, iktidara yönelik eleştirilerinin dayanaksız olduğu iddia edilen animasyon, “Cumhuriyet Halk Partisi” tabelasının düşmesi sonucu “CHP Yalan Üretim Merkezi” tabelasının ortaya çıktığı sahneyle başlıyordu. Ardından merkezde Kılıçdaroğlu ve Öztrak’a “Yalan Jenaratörü” ve “İnsafsız Yalan Aracı” ile “Papağan İksiri” tanıtılıyordu. “128 milyar dolar nerede” sorusunun “papağan gibi tekrar edildiği” ifade ediliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir